
Jakie wykorzystuje się tektury w branży opakowaniowej?
W branży opakowaniowej powszechnie i na szeroką skalę wykorzystuje się tekturę. Powstają z niej nie tylko rozmaitej wielkości pudła i pudełka, ale również wypełniacze do nich, których celem jest dodatkowe zabezpieczenie towarów. Przekonaj się, jakie tektury najczęściej używane są w branży opakowaniowej.

Rola tektury w opakowaniach spożywczych
Tektura znajduje zastosowanie w różnych branżach. Opakowania tekturowe są powszechnie wykorzystywane również w przemyśle spożywczym. Zapewniają bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz estetykę.

Gdzie znajdą zastosowanie kratownice i przekładki kartonowe?
Kratownice i przekładki kartonowe wykorzystywane są przede wszystkim w celu ochrony towaru podczas transportu. Stanowią wypełnienie opakowania, zabezpieczając ładunek przed przemieszczaniem się w jego wnętrzu. Dodatkowo tworzą skuteczną warstwę amortyzującą. Występują w różnych kształtach i wielkościach, dlatego też można je dobrać adekwatnie do potrzeb.

Na czym polega i jak przebiega proces klejenia tektury litej?
Trudno wyobrazić sobie współczesny przemysł bez odpowiednich materiałów papierniczych. Najpopularniejszym rodzajem jest zaś tektura lita. Zobacz, jak wygląda jej produkcja.

Bobiny papierowe – zalety i zastosowanie
Z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wyrobów papierowych. Niektóre z nich są powszechnie znane, inne zaś już niekoniecznie. Do drugiej grupy należą między innymi bobiny papierowe, o których nie słyszy się szczególnie często. Czy wiesz, co to za produkt, gdzie jest najchętniej wykorzystywany oraz jakie ma najważniejsze zalety?

Jak powstaje papier makulaturowy?
Papier to materiał wykorzystywany niemal każdego dnia i to w różnych dziedzinach: od robienia notatek, przez pakowanie towarów, aż po przeznaczenie higieniczne. Coraz częściej mówi się jednak o konieczności stosowania papieru z recyklingu, czyli produktu, który powstaje na bazie odpadów i jest przyjazny dla środowiska. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz większą popularność zyskuje papier makulaturowy, nazywany także papierem ekologicznym. W jaki sposób powstaje? I dlaczego ma on tak duże znaczenie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak przebiega produkcja tulei papierowych?
Papier jest bardzo wszechstronnym surowcem. Wszyscy pamiętamy o tym, że jest zużywany w dużych ilościach do produkcji gazet, książek i zeszytów. Codziennie oglądamy w sklepach tekturowe i kartonowe opakowania, bez których nie wyobrażamy sobie już życia. Z papieru wytwarza się także tuleje („rury”), na których można bezpiecznie zawinąć inne materiały – papier do druku z roli, folie stretch, okleiny itp. Jak wygląda proces produkcji takich tulei?

Papier fluting. Co to?
Osoby niemające na co dzień do czynienia z branżą papierniczą są często zaskoczone, gdy dowiadują się, jak wiele rodzajów papierów rozróżniają fachowcy. Przykładem może być papier typu fluting, który większość z nas przynajmniej raz w życiu miała w rękach, lecz nie potrafilibyśmy go poprawnie nazwać. Czym dokładnie on jest?

Jak powstaje papier?
Chociaż z papierem większość ludzi ma do czynienia od najmłodszych lat, niewielu z nich wie, jak on powstaje. W szkole uczono nas, że robi się go z drewna, w związku z czym do mniej ważnych zadań warto wykorzystywać papier z recyklingu. Jak dokładnie produkuje się papier?