Właściwości i zastosowanie bobin papierowych

Bobiny, podobnie jak doskonale wszystkim znana tektura, to wyrób papierniczy. Znajdują wiele zastosowań w szeroko rozumianym przemyśle.

Najważniejsze właściwości bobin papierowych

Bobiny papierowe to bardzo wąskie pasma papieru w postaci wstęg. Poszczególne wstęgi są nawinięte na gilzę. Bobiny cechują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, dzięki czemu sprawdzają się u nawet najbardziej wymagających klientów posiadających zaawansowane linie produkcyjne.

Firma specjalizujące się w produkcji wyrobów papierowych TOP Tektura Opakowania Papier SA w Tychach oferuje bobiny papierowe w różnych szerokościach, średnicach zewnętrznych, gramaturach oraz innych parametrach. Bobinowaniu może zostać poddany każdy rodzaj papieru i tektury produkowanej w papierni TOP S.A.

Gdzie stosowane są bobiny papierowe?

Jak już zostało wspomniane, bobiny papierowe wyróżniają się wyjątkowymi parametrami wytrzymałościowymi oraz zapewniają różne możliwości nawijania, w związku z tym znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Przy użyciu bobin wykonuje się przede wszystkim kątowniki i tuleje kartonowe, które są zwijane w sposób spiralny. Używane są one przede wszystkim w branży tekstylnej do nawijania tkanin, wykładzin oraz innego typu materiałów. Stosowane są też w innych branżach, np. do nawijania papieru do wydruku etykiet, paragonów, znaczników, biletów itd. Na tuleje może zostać nawinięta folia stretch, papier toaletowy czy papier do produkcji papierosów.

Jak się zatem okazuje, zakres zastosowań bobin jest bardzo szeroki, nie tylko w branży opakowaniowej, ale też i innych dziedzinach przemysłu. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że jest to materiał całkowicie ekologiczny.

Leave a Reply