Produkcja papieru i tektury a ochrona środowiska. Nasze cele

Papier i tektura to materiały, bez których nie moglibyśmy obyć się we współczesnym świecie. Niestety, ze względu na sposób ich pozyskiwania ich produkcja stanowi zagrożenie dla środowiska wynikające ze stopniowej wycinki drzew. By zminimalizować szkodliwość całego procesu, nasza firma wdrożyła politykę zrównoważonego rozwoju i przemyślanego korzystania z surowców naturalnych.

Recykling w procesie produkcji wyrobów papierowych

Zbilansowana i oparta na zasadzie obiegu zamkniętego gospodarka odpadami to podstawa dobrostanu środowiska naturalnego, a tym samym zamieszkujących je organizmów – do których my, ludzie, także się zaliczamy. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze działania były dla niego jak najmniej inwazyjne – m.in. poprzez redukcję odpadów poprodukcyjnych. Jako producent papieru makulaturowego wykorzystujemy również specjalistyczną instalację przeznaczoną do recyklingu makulatury. W naszym parku maszynowym znajduje się ponadto specjalistyczny hydropropuler, z pomocą którego jesteśmy w stanie poddać recyklingowi kartonowe opakowania po płynnych produktach spożywczych. Dzięki temu jako jedna z niewielu firm w Polsce możemy pozyskiwać z nich pierwotne włókna celulozy, by na powrót wprowadzić je do obiegu.

Oprócz tego podjęliśmy współpracę z innymi przedsiębiorstwami i organizacjami, której głównym założeniem jest szerzenie wśród obywateli świadomości odnośnie konieczności segregacji odpadów oraz zgubnych skutków, jakie niesie ze sobą konsekwentne zanieczyszczanie środowiska.

Dlaczego to robimy?

Nasze działania mają na celu zminimalizowanie zanieczyszczeń i redukcję zużycia nieodnawialnych surowców naturalnych. Ich konsekwentne przestrzeganie i optymalizacja sprawiają, że wywieramy rzeczywisty wpływ na stan środowiska. Opierając się na przyjętej przez nas polityce proekologicznej, jesteśmy w stanie ponownie wykorzystać 55.000 ton makulatury w skali roku. Przypomnijmy, że wystarczy tona tego materiału, by uzyskać taką samą ilość papieru, na jaką w przeciwnym razie trzeba by poświęcić aż 17 drzew.

Zachęcamy dostawców makulatury do podjęcia z nami współpracy. Jesteśmy otwarci na propozycje.

Leave a Reply