Gdzie i kiedy przyda się tektura w zwojach?

Tektura to gruby materiał papierniczy produkowany w jednej lub kilku warstwach. Dostępna w dwóch wersjach – litej oraz falistej – jest całkowicie ekologicznym i bezpiecznym dla zdrowia materiałem.

Sprawdźmy, jakimi właściwościami odznacza się tektura i gdzie znajduje zastosowanie.

Tektura w zwojach – charakterystyka

Tektura to produkt powstały w procesie odzysku makulatury. Jej skład jest w stu procentach wolny od metali ciężkich, formaldehydów i innych substancji szkodliwych, co czyni z niej bardzo uniwersalny materiał wykorzystywany do użytku przemysłowego. Co istotne, tektura jest bardzo gęsta i mocna, a zatem odporna na uszkodzenia i przebicia. Z drugiej strony odznacza się sporą elastycznością i podatnością na obróbkę techniczną, dlatego może służyć do zabezpieczenia różnych produktów.
Tektura lita ma gładką powierzchnią i w odróżnieniu od innych materiałów papierniczych nie nasiąka tak szybko wilgocią, dlatego może być stosowana jako ochrona produktów żywnościowych, leków i innego asortymentu wymagającego szczególnej ochrony. Co za tym idzie jest powszechnie stosowana do transportowania produktów mrożonych i o obniżonej temperaturze.

Tektura w zwojach – gdzie znajduje zastosowanie?

Tektura lita pełni funkcję materiału zabezpieczającego i może być z powodzeniem wykorzystywana do przekładania warstw towaru. Zważywszy na szczególne parametry techniczne może być stosowana do wytwórstwa mebli tapicerowanych oraz w warsztatach introligatorskich (drukowanie książek, kalendarzy, okładek etc.). Dobrej jakości tektury lite w formie arkuszy lub zwojów wykazują wysoką odporność na przebicia i działanie szkodliwych czynników mechanicznych. Co ciekawe, tektury mogą być barwione na dowolny kolor – zgodnie z życzeniem klienta.

Tektura tulejowa – zastosowanie

W przypadku bardzo wymagających linii produkcyjnych dobrym wyborem będzie tektura tulejowa o unikalnych parametrach wytrzymałościowych. Tego rodzaju papier sprawdzi się przy wytwórstwie tulei oraz kątowników tulejowych, a także innych akcesoriów o zwiększonych wymogach technicznych.

 

Leave a Reply